Derby spectaculos în Campionatul României. Steaua şi Dinamo au încheiat la egalitate, scor 2:2

Derby spectaculos în Campionatul României. Steaua şi Dinamo Bucureşti s-au despărţit la egalitate scor 2 la 2, după ce steliştii au reuşit să egaleze în ultimul minut de prelungiri. Joi, Steaua are meci crucial cu Lazio Roma în Liga Europa, iar meciul va fi transmis la Canal 3 de la ora 20:00.

Etapa a 25-a din Campionatul României a programat aseară marele derby dintre Steaua şi Dinamo. Croatul Ivan Peşici a deschis scorul în minutul 20, după o gravă eroare din defensiva steliştilor. Dinamo şi-a dublat avantajul în minutul 57, după golul marcat de Gabriel Torje, care s-a distrat cu fundaşii adverşi.

Steaua a dominat finalul de meci şi a redus din diferenţă cu 6 minute înainte de sfârşitul partidei. Denis Mann a profitat de o centrare senzaţională venită de la Budescu. Oaspeţii au egalat în al treilea minut de prelungiri prin portughezul Filipe Teixeira.

Vicecampioana României este pe poziția secundă în clasament la 4 puncte distanță de liderul CFR Cluj, in timp ce Dinamo se află pe locul 5.
Joi, Steaua va disputa manșa retur a şaisprezecimilor de finală ale Ligii Europa cu Lazio Roma .Partida va fi transmisă în direct de Canal 3 de la ora 20.00. În tur, steliştii au câştigat cu 1 la 0.

Mâine seară, Canal 3 va difuza supermeciul dintre Chelsea Londra şi Barcelona din optimile Ligii Campionilor.