SURPRIZĂ URIAȘĂ pentru fanii Real Madrid. Galacticii au pierdut cu 0:1 meciul cu Espanyol Barcelona

Surpriză uriașă în Campionatul Spaniei! Real Madrid a pierdut aseară în deplasare cu scorul de 0 la 1 în fata echipei Espanyol Barcelona.

Golul victoriei pentru gazde a fost marcat de Moreno în prelungirile dictate de arbitru. Real nu mai pierduse în fața lui Espanyol din 2007. Galacticii rămân pe locul 3 în clasament la 7 puncte în urma lui Atletico și la 14 de liderul Barcelona.

Fără vedeta Cristiano Ronaldo, menajat de antrenorul Zinedine Zidane, madrilenii au suferit al cincilea eşec din acest sezon în campionat, cu o săptămână înaintea duelului crucial cu Paris Saint - Germain din manşa secundă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Partida va fi transmisă de Canal 3, marţi, 6 martie, de la ora 21 şi 45 de minute.